TEKİRDAĞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kanola Fotoğraf Yarışması
YARIŞMA KONUSU : Trakya’nın Sarı Gelinliği Kanola”

Tür: Yarışma

Tarih: 23 Nisan 2022 Cumartesi  - 07:00    ~    30 Mayıs 2022 Pazartesi - 00:00

Düzenleyen Kuruluş / Kişi: Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Etkinlik Adresi / İletişim: Cumhuriyet Mah. Avni Anıl Sok. No:5 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ / 282 280 17 00

ÖDÜLLER:

Birinci: 3000 TL

İkinci: 2000 TL

Üçüncü: 1000 TL

Sergileme 300 TL

Toplam ödül 15.000 tl olup 30 adet sergileme verilecektir

SEÇİCİ KURUL:

Güven Çelik – Fotoğraf Eğitmeni TEFOD Başkanı

Mehmet Çevik – TEFSAD Başkanı EFIAP/s PPSA Cosplatınıum

Hakan Tokuç -  EFIAP, UPI Crown 2

Sedat Çakırlar – Fotoğraf Eğitmeni TEFOD

İsmail Can Akan – Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Temsilcisi

(Seçici kurul en az 3 kişi ile toplanır)

YARIŞMA ŞARTNAMESİ:

1-Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2-Yarışma çerçevesinde katılacak fotoğrafların 23 Nisan – 30 Mayıs 2022 tarihlerinde Trakya sınırları içerisindeki bulunan Kanola tarlalarında çekilmiş olması şarttır. Gerekirse katılımcıdan kanıtlayıcı başka fotoğraflar göndermesi istenebilir.

3-Katılımcılar fotoğraflarını ‘’kulturturizmyarisma@gmail.com’’ adresine ‘’wetransfer’’ ile gönderecektir..

4-Yarışma; seçici kurul üyeleri, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli ve birinci derece yakınları haricinde profesyonel veya amatör tüm fotoğraf severlere açıktır.

5-Fotoğraflarda renk düzenlemesi dışında dijital manipülasyonlar kabul edilmez. Keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

6- Yüklenecek fotoğraflarda adet sınırı olmamakla birlikte, en fazla 3 fotoğraf yüklenmesi uygun olur. Daha önce yayınlanmış fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7- Katılımcı göndereceği fotoğraflar ile birlikte; Adı-Soyadı, e-mail adresi, gsm numarası ve ikamet adresi bilgilerini de ekleyerek tek bir dosya halinde gönderecektir.

8- Yarışmacılar doğaya zarar vermeden çekim yapacaklardır. Doğaya zarar veren senaryo, kurgu vb. unsurların saptanması halinde yarışmacı diskalifiye edilecektir.

9-Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

10- Kural ihlali yapan katılımcının ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül verilmişse katılımcının 7 (yedi) iş günü içerisinde ödülü düzenleyici kuruma iade etmesi gerekir. Yalnızca ödül grubunda boş bırakılan ödül sıralaması kaydırma yapmak suretiyle yeniden belirlenerek jüri değerlendirmesindeki puanlamaya müracaat edilecektir. Sergileme sırasında bir değişiklik olmayacak ve ilave yapılmayacaktır.

11-  Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

12- Yarışmayı düzenleyen Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürlüğü yarışma şartnamesinde düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

13- Düzenleyici kurum, ödül alan ve sergilemeye değer bulunan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir. Katılımcının istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinası ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik işbirliğine girmemesi durumunda katılımcı yarışmadan diskalifiye edilecektir.

 14- Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları ön eleme sonrası seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

15 – Yarışmayı kazanan adayların ödülleri Tekirdağ Ticaret Borsası tarafından karşılanacaktır.

16- Yarışma kazananları Birinci, İkinci, Üçüncü ve 30 adet Sergileme olarak dört gruptur.

17-Yarışma sonrası düzenlenecek sergide kullanılmak üzere ödül, mansiyon ve sergileme alan fotoğrafların orijinal hali; “jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi, 8-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel kaydedilecek ve 2 MB’tan küçük olmayacak ve 4 MB’ı de geçmeyecek” şekilde istenecektir.

18-Yarışma Jürisi Haziran Ayında belirlenecek bir tarihte toplanacak olup, kazananlara hediyeleri uygun bir tarihte Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM tarafından düzenlenecek törenle takdim edilecektir.

19-Yarışma jürisi gerek duyduğu fotoğrafların orijinalini isteme hakkına sahiptir.

20-Yarışmacılar fotoğrafları çektikleri ili ve ilçeyi fotoğraflarında belirtmeleri gerekmektedir.

21- Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.