TEKİRDAĞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Basit Konakla Turizm İşletme Belgesi İşlemleri

ÖNEMLİ NOT:Belediyeden alınan işyeri açma ve çalışma ruhsatını 28.07.2021 tarihinden sonra alanlar (ruhsat yenilemeleri hariç) başvurularını e-devlet üzerinden gerçekleştirileceklerdir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Başvuru sayfası ve e-devlet için
tıklayınız.

ÖNEMLİ UYARI: Mevcut olan tüm konaklama işletmelerinin başvuru tarihi  28.07.2022  tarihinde sona erecektir.

Başvurulardan hariç bütün işletmeler altta yer alan Türkiye İstatistik Sistemi Başlığı Altındaki Tanımlama Formunu doldurarak Müdürlüğümüze elden teslim etmeleri gerekmektedir.Türkiye İstatistik Sistemi
Basit İşletme Belgeli Tesis Kullanıcı Tanımlama Formu.doc
Basit İşletme Belgeli Tesis Kullanıcı Tanımlama Formu.pdf


İşyeri açma ve çalışma ruhsatının tarihi 28.07.2021 tarihinden önce olanlarlar  altta yer alan Başvuru Dilekçesi ve üstte yer alan Tesis Kulanıcı Tanımlama Formu ile birlikte iş yeri açma ve çalışma ruhsatı ve imza sirkülerinin aslı ve fotokoposi ile birlikte Müdürlüğümüze başvuru yapılması zorunludur. Ayrıca iş yeri açma ve çalışma ruhsatında adres değişikliği var ise ilgili belediyeden bununla ilgili adres değişikliğini gösterir evrak getirilmesi gerekmektedir.

Başvuru Dilekçesi (word).docx

Başvuru Dilekçesi (pdf).pdf

NOT: Altta yer alan ücretlendirme kısmı işyeri açma ve çalışma ruhsatının tarihi 28.07.2021'den önce olanlar için geçerlidir.

Uygunluğu ve Onayı Alınmış Tesislerin Yapması Gerekenler

  • 1-Uygulamada birliğin sağlanmasını teminen belge ücreti olarak belirlenen 500,00 TL'nin ZlRAAT BANKASI (IBAN: TR350001001745034831705539) hesabına yatırılması.
  • 2-Müessese harcı olarak belirlenen 514,80 TL'nin ise 9251 koduyla dördüncü sınıf turizm müessesesi işletme belgesi olarak vergi dairelerine yatırılması gerekmektedir.
  • 3-Yatırılan belge ücretlerinin dekontlarıyla beraber Müdürlüğümüze gelmeleri halinde tesisin Basit Konaklama İşletme Belgesi basılıp teslim edilecektir.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOT: İşyeri açma ve çalışma ruhsatı 28.07.2021 tarihinden önce olan işletmeler dilerlerse doğrudan Bakanlığımızdan İşletme Belgeli Tesis başvurusunda da bulunabilirler. Başvuru yapmak için sayfanın en başında yer alan e-devlet girişi linkine giriş yaparak yönergeleri takip etmeleri gerekmektedir.BASİT KONAKLAMA TESİSLERİ İLE PLAJ İŞLETMELERİNİN BELGELENDİRİLMESİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK